Jak grać na giełdzie walut – przydatne triki dla początkujących!

Nie brakuje osób, które zastanawiają się nad tym, jak inwestować w kryptowaluty, by szybko zwiększyć swój kapitał. Niestety, ale nie ma na to pytanie jednej, uniwersalnej odpowiedzi. To bardzo dynamiczny rynek, który ciągle się zmienia. Jeśli jednak zastosujemy się do kilku prostych porad, możemy nieco zwiększyć swoje szanse na sukces! 

Kryptowaluty dla początkujących, czyli wszystko, co musisz wiedzieć! 

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie krypto są jednym z najgorętszych tematów ostatnich lat – zwłaszcza dla inwestorów. Pomaga też rosnąca świadomość społeczna: coraz więcej osób wie, czym jest technologia blockchain, a czasy, kiedy obawiano się kryptowalut, już dawno odeszły do lamusa. Szacuje się, że łączna wartość tego segmentu rynku przekroczyła już kwotę 850 miliardów dolarów! 

Dopiero zaczynasz przygodę z cyfrowymi aktywami? Jeśli tak, to musisz wiedzieć o tym, że krypto, jak Bitcoin, Ethereum czy DogeCoin, w przeciwieństwie do tradycyjnych walut, nie są wydawane przez rządy czy instytucje finansowe. Na dobrą sprawę, dzięki technologii blockchain, każdy z nas może stworzyć swoje własne, cyfrowe pieniądze. 

Przykładowo bank PKO współtworzył PLCoina (oraz własny łańcuch blockchain), a wśród ciekawych projektów można też wskazać na firmowanego przez znane osoby w świecie krypto Cebuliona – tzw. stablecoina. Lista niszowych, acz godnych uwagi projektów jest zresztą o wiele dłuższa. 

Kryptowaluty mogą być używane do dokonywania płatności online, ale sprawdzą się również jako inwestycja długoterminowa. Przykładowo, od grudnia 2020 roku do 25 marca 2021, wartość BTC wzrosła z 70 do 230 tysięcy złotych! Jednak tam, gdzie mogą pojawić się tak duże wzrosty, mogą wystąpić też spadki. Właśnie dlatego warto stale analizować najświeższe informacje z rynku – jak grać na giełdzie kryptowalut przeczytasz na Bitcoinpl.org

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Bez względu na to, czy chcemy zacząć od niewielkich sum, czy od pokaźnej kwoty, warto zwrócić się w stronę sprawdzonych, godnych zaufania giełd. Na pewno warto też sprawdzić, czy platforma, której chcemy powierzyć swój kapitał, może pochwalić się szyfrowaniem RSA oraz czy wypełnia wszystkie wytyczne, jakie narzuca polityka V AML.

Atutem będzie też ubezpieczenie środków obrotowych. Tutaj obowiązują bardzo proste zasady – im wyższa kwota maksymalna, do której nasz kapitał jest zabezpieczony, tym lepiej. Użytkownicy, którzy chcieliby szybko reagować na zmiany na rynku krypto powinni też sprawdzić, czy wybrana giełda ma własną aplikację na urządzenia z Androidem lub Apple iOS.

Początkujący raczej powinni trzymać się na dystans od handlu kryptowalutami z wykorzystaniem sieci TOR czy P2P. Nie brakuje osób, które w ten sposób pozbyły się sporych kwot. O wiele lepiej wybrać solidną, godną zaufania platformę, gdzie bez żadnych ograniczeń możemy wymieniać np. Bitcoiny na waluty FIAT. 

Oto TOP3 porady, dzięki którym szybciej oswoisz świat krypto

  1. Poświęć nieco czasu na naukę 

Ekosystem kryptowalut rządzi się swoimi prawami. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zysk, musisz zrozumieć, jak to wszystko działa. Wiesz, czym jest waluta bazowa i kwotowana? Potrafisz przenieść zgromadzone kryptowaluty na portfel sprzętowy? Jeśli nie, najwyższa pora nadrobić zaległości! 

  1. Nie bagatelizuj strategii inwestycyjnych

Jeśli chcesz zarobić, musisz mieć plan. W sieci znajdziesz wiele użytecznych artykułów, dzięki którym zrozumiesz, jak posługiwać się np. analizą fundamentalną czy jak skutecznie shortować, by szybko zwiększyć swój cyfrowy kapitał.

  1. Wybierz zaufaną platformę!

Jak sygnalizowaliśmy już wcześniej, od wyboru giełdy kryptowalut zależy naprawdę sporo. Sprawdź, czy wybrany serwis przestrzega m.in. polityki KYC, ma wykupione ubezpieczenie oraz czy kładzie odpowiednio duży nacisk na bezpieczeństwo danych użytkownika.