mentorzyebiznesu.pl

Blog

Oprogramowanie wagowe: zobacz, jak pomoże Ci w optymalizacji czasu pracy w firmie!

<strong>Oprogramowanie wagowe: zobacz, jak pomoże Ci w optymalizacji czasu pracy w firmie!</strong>
27 lutego
12:00 2024

Profesjonalny program wagowy może wnieść jakość funkcjonowania Twojej firmy na zupełnie nowy poziom i zapewnić firmie spore oszczędności: zarówno czasu, jak i pieniędzy. Musisz jednak wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest wybranie software’u od zaufanego dostawcy. Czym kierować się przy wyborze? Jakie funkcje są kluczowe? Odpowiadamy! 

Komu przyda się oprogramowanie do wag?

Nie jest to rozwiązanie, które powstało z myślą o wielkich, nieraz globalnych korporacjach. Z dobrze zoptymalizowanego softu z powodzeniem skorzystają też średnie i małe firmy – także te jednoosobowe, które współpracują np. z wybranymi hurtowniami lub firmami spedycyjnymi. 

To doskonała opcja dla producentów, którzy mają swoją własną flotę transportową, ale i dla właścicieli hal przeładunkowych, kurierów czy po prostu dla działalności, które każdego dnia wydają bardzo dużo towaru – zarówno w transportach krajowych, jak i zagranicznych.

Beneficjentami tej technologii będą też podmioty, które zajmują się transportami komunalnymi w gminach. To ogromna liczba, która może być liczona nawet w setkach tysięcy przedsiębiorstw w skali całego kraju. Wystarczy spojrzeć na dane GUS, z których jasno wynika, że samych tylko firm transportowych mamy w Polsce ponad 130 tysięcy.

Rokrocznie transportują one towary o wartości zbliżonej do 355 miliardów tonokilometrów, a zestawienie to nie dotyczy m.in. firm komunalnych czy lokalnych usług transportowych. Wszystkie te podmioty zyskają bardzo dużo na wdrożeniu oprogramowania wagowego od GS Software.

Jak oprogramowanie wagowe pomaga oszczędzać czas?

Decydując się na sprawdzone narzędzie od GS Software, masz pewność, że zyskujesz na kilku różnych płaszczyznach. Przede wszystkim, w cenie dostajesz uniwersalną, skrojoną idealnie pod Twoje oczekiwania, aplikację, która nie tylko waży towar, ale jest też:

  • zgodna z wytycznymi BDO,
  • uniwersalna, dzięki czemu sprawdzi się w wielu rodzajach firm z różnych segmentów rynku,
  • kompatybilna ze zdecydowaną większością wag dostępnych na polskim rynku – co warto podkreślić, jeśli Twoje urządzenie nie jest zgodne z aplikacją, producent zoptymalizuje software za darmo,
  • zbudowana na bazie modułów, dzięki czemu wesprze Twoich pracowników w planowaniu spedycji, drukowaniu etykiet czy fakturowaniu.

Aplikacje wagowe od GS Software pozwolą Ci zarządzać takimi zmiennymi, jak:

  • liczba kopii wydruku,
  • format wydruku,
  • kwitami,
  • trybem wydruku etykiet (graficzny lub tekstowy),
  • formatem plików – możesz np. zapisać dane jako .csv, a następnie wyeksportować je do innego narzędzia, w którym opracujesz np. prezentację dla zarządu.

Dobry program wagowy nie wymaga potężnej mocy obliczeniowej!

W wielu firmach w Polsce wciąż można spotkać się z dość wiekowymi komputerami PC. Czy program do wag samochodowych może działać także na tych wolniejszych, starszych maszynach? Owszem!

Profesjonaliści wiedzą, że ewentualny koszt upgrade’u komputera lub zakupu nowego to spory wydatek. Dlatego też stawiają na optymalizację. Przykładowo oprogramowanie od GS Software zadziała na urządzeniach, które napędza procesor z rodziny Intel Core i3 ( 8. generacji) i zaledwie 4 GB pamięci RAM oraz Windows 10 lub nowszy. Jak na dzisiejsze standardy to naprawdę niewielkie wymagania – większą moc obliczeniową ma przecież niejeden smartfon! 

About Author

Mentor

Mentor

Related Articles

Żaluzje drewniane – idealne do biura i nie tylko

Odpowiednio dobrane żaluzje do okien będą pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. W ostatnich czasach sporą popularnością cieszą się przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, jak np. żaluzje drewniane. Nic w tym dziwnego – ten ponadczasowy materiał dodaje przytulnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Żaluzje drewniane sprawdzą się zarówno w surowych wnętrzach, jak i nowoczesnych. Co najważniejsze, doskonale będą spełniać swoją rolę, czyli ochronę przed światłem. 

Przesyłki wielkogabarytowe w biznesie

Jeżeli paczka, którą chcemy nadać, nie mieści się w rozmiarach podawanych przez przewoźnika, możemy mówić o przesyłce niestandardowej. Jest ona znacząco większa i cięższa niż standardowa, a czasem ma nietypowe kształty, co dodatkowo utrudnia jej transport. Nie każda firma kurierska obsługuje przesyłki wielkogabarytowe. Zanim je nadamy, musimy upewnić się, że przewoźnik będzie chciał ją odebrać. Informacji o zakresie oferowanych usług znajdziesz na stronie internetowej lub otrzymasz przez infolinię.